Strona główna rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Prelegenci

Prelegenci V Krakowskiego Kongresu Turystyki Medycznej

 

Mariusz Arent

Prezes Fundacji Proturmed zajmującej się promocją polskich technologii i usług medycznych na rynkach zagranicznych. Współzałożyciel Instytutu Badań i Rozwoju Turystyki Medycznej wpierającej rozwój i organizację branży na świecie. Prowadzi agencję marketingu medycznego i handlu zagranicznego Blue Progress. Doradza jako ekspert instytucjom publicznym oraz samorządowym. Współpracował z Polską Organizacją Turystyczną w realizacji programu Go to Brand, w sektorze usług prozdrowotnych. Okazjonalnie wykłada tematykę i publikuje na portalu turystyka-medyczna.com

 

dr Anna Białk-Wolf

Prezeska Instytutu Badań i Rozwoju Turystyki Medycznej, współzałożycielka Fundacji Proturmed, zajmującej się inicjowaniem współpracy placówek medycznych na rzecz promocji na rynkach zagranicznych, jak i promocją turystyki medycznej.

W ramach działań Instytutu i Fundacji współpracuje z różnymi instytucjami szczebla centralnego i regionalnego, a także poszczególnymi placówkami medycznymi, na rzecz rozwoju oferty skierowanej do turystów korzystających z usług medycznych w naszym kraju. Skutecznie łączy doświadczenia z wieloletniej pracy dydaktycznej i aktywności na polu naukowym z działaniami praktycznymi, przyczyniając się do aktywizacji placówek medycznych na rynku międzynarodowym. Adiunkt w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu w Gdyni. Prowadzi również zajęcia w Wyższej Szkole Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej z zakresu turystki zdrowotnej. Intensywnie współpracuje z wieloma międzynarodowymi ekspertami turystyki medycznej. Autorka licznych publikacji, analiz i opracowań z tego zakresu. Ostatnio pełniła funkcję ekspertki ds. usług prozdrowotnych z ramienia Polskiej Organizacji Turystycznej na międzynarodowych targach turystycznych.

 

                                                                     

mec. Jolanta Budzowska

Jolanta BudzowskaRadca prawny i partner w kancelarii Budzowska Fiutowski i Partnerzy, reprezentująca poszkodowanych w sprawach związanych z poważnymi szkodami na zdrowiu. Laureatka nagrody Złoty Paragraf za „bezkompromisową walkę o prawa ofiar błędów medycznych”, notowana w rankingu najbardziej wpływowych prawników DGP, autorka wielu komentarzy i publikacji na temat praw pacjentów i roszczeń odszkodowawczych związanych z procesem leczenia.

 

 

 

 

Rafał Dunal

Rafał Dunal - Od blisko 20 lat związany z rynkiem medycznym, Wiceprezes Zarządu Polskiej Izby Informatyki Medycznej, wieloletni Członek Zarządu Stowarzyszenia Twórców Oprogramowania Rynku Medycznego, ekspert Komitetu Zdrowia Krajowej Izby Gospodarczej. Absolwent kierunku Informatyka na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach, od początku kariery zawodowej, spoglądający z niesłabnącym optymizmem na informatyzację Ochrony Zdrowia. Brał czynny udział w kilkudziesięciu projektach informatycznych w obszarze eZdrowia. W codziennej pracy łączy znajomość rynku medycznego, z wiedzą techniczną i umiejętnościami menadżerskimi.

 

Krzysztof GonczowskiDr n. med., lek. stom. Krzysztof Gończowski
Specjalista Stomatologii Zachowawczej i Endodoncji

Kierownik Medyczny, wykładowca polski i zagraniczny oraz twórca autorskiego systemu mikro narzędzi operacyjnych przeznaczonych do usuwania złamanych fragmentów instrumentów endodontycznych z kanałów korzeniowych (ERS – Endo Removal System by Dr K.Gończowski® - Chifa). Od 2001 r. prowadzi własną specjalistyczną praktykę lekarską w Krakowie. Posiada zarówno polskie (PWZ nr: 2658170), jak i norweskie (HPR nr: 10037928) prawo wykonywania zawodu lekarza dentysty. Specjalizuje się w leczeniu endodontycznym („kanałowym”) najtrudniejszych, powikłanych przypadków (np. złamane instrumenty, perforacje). Jego szczególną pasją zawodową jest poznawanie i wdrażanie nowych metod ograniczania bólu i stresu związanego z leczeniem stomatologicznym. Od ponad 15 lat prowadzi wykłady oraz szkolenia praktyczne dla lekarzy dentystów w Polsce i na świecie (wykładał w ponad 35 krajach w Europie, Azji, Afryce i Ameryce Północnej) z zakresu endodoncji, komfortowych i efektywnych znieczuleń miejscowych oraz sedacji w stomatologii. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie (2000 r). Przez 7 lat pracował jako asystent i wykładowca w Instytucie Stomatologii Uniwersytetu Jagiellońskiego (Pracownia Stomatologii Zachowawczej i Endodoncji). W 2005 roku otrzymał stopień doktora nauk medycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, a w 2007 tytuł specjalisty Stomatologii Zachowawczej i Endodoncji. Dwukrotnie przebywał na stypendiach naukowych w Niemczech: Uniwersytet w Kolonii oraz Uniwersytet w Monachium. Jest członkiem polskich i międzynarodowych towarzystw naukowych: ESE (European Society of Endodontology), ERC (European Resuscitation Council), SAAD (Society for the Advancement of Anaesthesia in Dentistry). Opublikował ponad 45 prac naukowych w polskich i zagranicznych czasopismach stomatologicznych. Otrzymał wiele nagród za badania naukowe, między innymi czterokrotnie CED Travel Stipend (IADR) oraz Espertise Talent Award Europe for Young Scientists. W 2010 roku zaprojektował system mikroinstrumentów ERS- Endo Removal System® (Aesculap-CHifa).

 

Robert Jurga

Prezes Zarządu Tel-Med Sp. z o.o. oraz Medicalls, firm rozwijających nowoczesne rozwiązania telemedyczne.  Wizjoner, manager specjalizujący się w projektach infrastrukturalnych branży medycznej.  Aktualnie pracuje nad rozwojem wielofunkcyjnego mobilnego kontenera telemedycznego oraz projektem mobilnych laboratoriów diagnostycznych. Celem spółki jest stworzenie w Polsce sieci nowoczesnych punktów medycznych przeznaczonych do  bezpiecznej i zdalnej obsługi pacjentów.

W swojej karierze współtworzył i rozwijał podmioty medyczne w Olsztynie, w tym pierwszy w Polsce pasywny szpital ginekologiczno-położniczy, klinikę in-vitro, gabinety specjalistyczne i placówki publiczne. Posiada doświadczenie zarządcze na kierowniczych stanowiskach w branży sportowej, producentów żywności oraz eventów medycznych.

 

Joanna Szyman

Prezes Zarządu Grupy Neo Hospital

Manager oraz ekspert z 17-letnim doświadczeniem w branży medycznej oraz ubezpieczeniowej. Obecnie Prezes Zarządu Grupy NEO Hopsital, Wiceprezes Zarządu w Grupie Upper Finance, Członek Rady Naczelnej Federacji Szpitali Polskich.

Od 2002 r. związana z sektorem bankowym i ubezpieczeniowym. Od 2009 r. związana z sektorem medycznym. Pełniła funkcje w Zarządach i Radach Nadzorczych największych spółek medycznych w Polsce, w tym w Scanmed, Polskiej Grupie Medycznej, Klinikach Kardiologii Allenort, Sport Kliniki w Żorach (ortopedia), Weiss Klinik (okulistyka), Gastromed w Lublinie (gastroenterologia). Zarządzała licznymi procesami M&A (ok. 50 procesów na rynku medycznym o łącznej wartości ponad 1 mld PLN) oraz procesami integracji przejmowanych podmiotów.

Posiada kompetencje z zakresu budowania kapitału ludzkiego, zarządzania poprzez jakość, zarządzania ryzykiem w podmiotach medycznych oraz restrukturyzacji i optymalizacji przedsiębiorstw medycznych. Pełniła funkcję Wiceprezesa Polskiej Unii Szpitali Specjalistycznych przy Konfederacji Pracodawców „Lewiatan” (uczestniczyła jako reprezentant pracodawców w dialogu z Ministerstwem Zdrowia, AOTMiT, NFZ). Doradzała, jako ekspert branżowy funduszom private equity (m.in. Bridgepoint, Innova, CEE Equity, PENTA).

Za swoje osiągnięcia w dziedzinie zarządzania wielokrotnie wyróżniana i nagradzana, w tym nagrodami: Portret Polskiej Medycyny, w kategorii Menadżer Rynku Zdrowia 2013, Medal Solidarności Społecznej - przyznawany za etyczne prowadzenie biznesu i zaangażowanie społeczne, Manager Award 2014 - prestiżowe wyróżnienie nadawane managerom w uznaniu ich osiągnięć i skuteczności w dziedzinie zarządzania.

 

 

prof. Fábián Tamás

Fabian TamasBudapest Business School - Uniwersytet Nauk Stosowanych,  Wydział Handlu, Hotelarstwa i Turystyki. Wykładowca na poziomie licencjackim i magisterskim oraz w edukacji dorosłych. Ekonomista, specjalizujący się w turystyce, zwłaszcza w zakresie turystyki zdrowotnej, hotelarstwa uzdrowiskowego, organizacji imprez, rozwoju produktów turystycznych.Autor „Podręcznika Turystyki Zdrowotnej”, którego wydanie w języku węgierskim ukaże się w 2021 roku.

 

 

 

pokaż metkę
Autor: Miroń Magdalena
Osoba publikująca: Magdalena Miroń
Podmiot publikujący: Wydział Ds. Turystyki
Data publikacji: 2018-09-11
Data aktualizacji: 2020-11-03
Powrót